Ortopedia regeneracyjna

Ortopedia regeneracyjna jest obecnie jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi medycyny. Zabiegi z zakresu ortopedii regeneracyjnej wykorzystują potencjał regeneracyjny komórek organizmu pacjenta w profilaktyce oraz leczeniu chorób i następstw urazów narządu ruchu

Ortopedia regeneracyjna jest obecnie jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi medycyny. Zabiegi z zakresu ortopedii regeneracyjnej wykorzystują potencjał regeneracyjny komórek organizmu pacjenta w profilaktyce oraz leczeniu chorób i następstw urazów narządu ruchu.

Regeneracja w ortopedii jest obszarem medycyny, który jest alternatywnym rozwiązaniem dla wielu bardziej inwazyjnych zabiegów i operacji. Taka forma leczenia przyspiesza regenerację ścięgien, mięśni i więzadeł, wspomaga odbudowę tkanki chrzęstnej i kostnej, przyspiesza proces gojenia ran, jak również zmniejsza dolegliwości bólowe.

Zabiegi z zakresu ortopedii regeneracyjnej (iniekcje dostawowe i okołostawowe) przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych ze względu na szybki i małoinwazyjny ich przebieg. Pobudzane w trakcie terapii naturalne procesy naprawcze prowadzą do szybszej i efektywniejszej regeneracji uszkodzonych lub zmienionych chorobowo tkanek. Stosowane w leczeniu naturalne i biologicznie zgodne substancje otrzymywane z krwi pacjenta to jeden z najbardziej zaawansowanych sposobów bezoperacyjnej regeneracji, eliminujący wystąpienie reakcji alergicznej. Poza tym, terapia nie wymaga lub zdecydowanie ogranicza przyjmowanie leków przeciwbólowych.